Art's touch
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


This forum is about art. If you are interested in something like this, you should register.
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Aberatile unui copil nebun

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
French Artist
Admin
French Artist


Female
Number of posts : 352
Age : 30
Registration date : 2009-01-20

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 10:19 am

Hmmm...0.o.....
Cand o sa scrii si un fan fic cu asa ceva?
Smile)
Adica cu surioara ta?Smile)
Back to top Go down
https://lifemart.forumotion.com
Tyler
Beginner Artist
Beginner Artist
Tyler


Male
Number of posts : 153
Age : 30
Registration date : 2009-01-21

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 10:42 am

cand o sa am timp...
well, am mai scris ceva.. cu dedicatie pt o buna prietena, Finetty:

"Un urlet stins de spaima,
Un scancet apasat de drama,
In intunericul covarsitor,
In sentimentul complesitor
De disperare sufocanta
De frica complet aberanta,
Trezita doar de-un vis,
Dintr-un gand nicioada zis"
Back to top Go down
French Artist
Admin
French Artist


Female
Number of posts : 352
Age : 30
Registration date : 2009-01-20

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 10:46 am

asa
bravo
evoluam
facem poezii la comanada
pe banda rulanta:))
Back to top Go down
https://lifemart.forumotion.com
Tyler
Beginner Artist
Beginner Artist
Tyler


Male
Number of posts : 153
Age : 30
Registration date : 2009-01-21

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 10:57 am

eh... cine doreste dedicatie sa zica.. =))
Back to top Go down
French Artist
Admin
French Artist


Female
Number of posts : 352
Age : 30
Registration date : 2009-01-20

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 10:59 am

Smile)
asa
eu vreau un intreg fan fic:))
Back to top Go down
https://lifemart.forumotion.com
Tyler
Beginner Artist
Beginner Artist
Tyler


Male
Number of posts : 153
Age : 30
Registration date : 2009-01-21

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 4:34 am

Pretentii =))
sa vezi un fic cu numele "SYS"
cred ca te boldesti ca la..... o.o

Inca cateva versuri:

"Ploua...
Ploua ca si cum lumea
Ca si cum noua s-ar face,
In linistea ce incet tace,
Ca apa ce curge lin asa,
Pierzandu-si incet stralucirea,
Cand moare o parte din ea,
De parca nu ar fi existat,
De parca nimic nu ar fi afectat...

Ploua...
Dorul inima i-o arde,
Ca un foc de petarde,
Dorul de soarele ce-l incalzea,
Dorul de linistea ce-l imbratisa...
De vorbele-i linistitoare,
De atingerea mangaietoare...
A disparut de parca nu ar fi fost,
Iar acum totul e din nou anost,
Sub norii cenusii,
Caci inapoi nu ai sa mai vii... "
Back to top Go down
French Artist
Admin
French Artist


Female
Number of posts : 352
Age : 30
Registration date : 2009-01-20

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 25, 2009 3:02 am

Sa te uiti la semnatura mea...o sa vezi acolo ceva...
Back to top Go down
https://lifemart.forumotion.com
Tyler
Beginner Artist
Beginner Artist
Tyler


Male
Number of posts : 153
Age : 30
Registration date : 2009-01-21

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 25, 2009 8:40 am

uuu...
ce penal ma simt sa-mi vad verzurile la semnatura cuiva... o.o
mai ales a lui sys...

well, am scris o povestire scurta despre un vampir (feminin), decide tu singura daca este despre tine sau nu.


Curge...


Privi in jur cu ochii mijiti, vazand totul in ceata, de parca ar fi fost intr-o betie grea. Isi simtea picaturile reci de sudoare curgandu-i pe frunte, facandu-i ochii grei, alaturi de lacrimile ce ii curgeau incet pe obrajii brusc rumeniti.
Isi duse mana la gura, punandu-si degetele reci pe buzele-i subtiri, inca umede de la sarutul pasional din care tocmai se desprinsese. Isi linse incet degetul aratatot, simtind brusc un gust puternic de fier.
Inchise ochii, clarificand imaginea fin fata ei.
Ii deschise din nou, privindu-si mana. Vazu lichidul lipicios ce i se scurgea incet de pe degete, scotand un zgomot surd cand cadea incet pe podeaua prafuita. Isi mirosi cu grija mana, apropiind-o apoi de buze si lingandu-si cu pofta palma insangerata.
In mod ciudat, nu simtea nici o usturime: sangele nu venea de la ea.
Amana continuarea investigatiei sursei acelui lichid imbatator, lingandu-si incet, aproape exasperant de lent, simtind papilele gustative extaziate de acel gust divin.
Cand pielea ii era complet curata, rece, acum lispita de caldura infierbantata a sangelui, se uita in jurul ei. Privi intai in sus, observand tavanul alb patat de picaturi simetrice de subsanta rosiatica.
Apoi privi peretii, pe care se vedeau amprentele unor maini umane, desenate parca cu vopsea de un rosu inchis, aproape negru.
In cele din urma privi in jos, observand imediat obiectul diform asezat pe podea. Dupa cateva clipe, mijindu-si ochii, observa ca era un trup uman. Spatele ii era sfasiat de0-a lungul sirei spinarii, dezvelindu-i coloana vertebrala, de un alb orbitor in acel rau nesfarsit de roseata. Carnea vie mirosea imbietor, i timp ce fata se apropie de barbatul mort de pe podea. Ii privi chipul, vazandu-i buzele sfasiate, ce purtau inca mirosul parfumului ei delicat, chiar angelic. Ochii lui erau iesiti din oribite, avand o expresie intre pasiune si teama.
Fata se ridica, privindu-si trupul cu forme bine-definite, ademenitoare; isi studie pielea alba precum laptele, moale si catifelata, care ii provocase barbatului atata placere... Pana cand veni clipa ca si el sa ii provoace ei placere.
Il privi indiferenta, apropindu-si pentru ultima data chipul de al lui, sarutandu-l apasat pe buzele-i distruse.
Apoi se ridica, asezandu-si cu grija parul si lingandu-si buzele cu delicatete. Iesi din camera, perfect satusfacuta: avusese parte de o noapte de pasiune mistuitoare...
[/i]


cam asta e... ^^
Back to top Go down
French Artist
Admin
French Artist


Female
Number of posts : 352
Age : 30
Registration date : 2009-01-20

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 25, 2009 8:51 am

Mi-a placut...
Doar ca ma reprezinta mai putin la p[artea cu formele...si la pasiunea aia msituitoare..
In rest este ok...
Thx bro'^^

btw..nu este deloc ciudat ca iti vezi versurile la semnatura mea...
Sunt reusite^^
Back to top Go down
https://lifemart.forumotion.com
Tyler
Beginner Artist
Beginner Artist
Tyler


Male
Number of posts : 153
Age : 30
Registration date : 2009-01-21

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 25, 2009 10:32 am

god.. thankies sys. ^^
well, acum pun o povestire mai.. o.o .. habarnuam cum va fii, pt k again scriu pe loc... tipic.


"Mmmm..."
Narile mi se dilatara cand mirosul parfumului ei ajunse incetul cu incetul destul de puternic cat sa imi trezeasca simturile. Cum putea o fiinta atat de fragila sa imi provoace un asemenea sentiment? Nu reuseam sa imi dau seama...
Mi-am ridicat privirea, vazand stralucirea oarba a lantului subtire ce ii atarna de incheietura mainii. M-am apropiat, dorind sa il observ mai indeaproape, insa un sunet infundat mi-a intrerupt gandurile. Cand am privit in jos, chipul ei terifiat mi s-a infatisat in fata ochilor. Avea ochii larg deschisi, fixandu-ma cu o teama apropiata de groaza. Acei ochi candva exprimasera dragoste... Oare asta inseamna dragostea? Vorbe tandre, mangaieri copilaroase, ce evolueaza apoi la miscari pasionale si vorbe provocatoare?
Am reflectat la aceasta descoprire in timp ce imi scotam incet degetele din ea, provocandu-i un strigat sufocat de esarfa ce ii lega gura. Mi-am privit degetele lungi si subtiri, de pe care se scurgea incet un lichid neclar amestecat cu picaturi de sange. Le-am dus la gura lingandu-le incet, cu un aer meditativ.
Dragostea a reprezentat intodeauna un mister pentru mine, ceva imposibil de inteles sau dezbatut pana la capat.
Continuand sa ma gandec la sensul iubirii, mi-am apasat mai tare mana ce se odihnea pe sanul ei stang, strangandu-i sfarcul intre degete si tragand usor de el. Ii simteam corpul cum treura necontrolat... O reactie atat de banala, incat imi provoca o plictiseala tipia observatorului unei actiuni monotone. De ce reactionau mereu la fel? Tipete, plansete, rugaminti, tremur si in cele din urma un oftat lung... Mereu aceeasi poveste.
Am oftat cu o oarecare oboseala, atragand privirile stralucitoare ale fetei ce statea legata in fata mea. Mi se parea atat de banal... Lacrimile fierbinti ii curgeau necontenit, iar gustul lor sarat ma atragea... Insa deja devenise mult prea monoton, il simtisem de prea multe ori...
Am privit urmele adanci de muscaturi de pe gatul ei, apropiindu-ma si lingandu-i lent sangele ce continua sa curga incetisor, lasand sare pana pe abdomenul ei alb. Mi-am coborat capul lingandu-i apasat pielea pe drumul fiecarei dare, scancetele ei gadilandu-mi auzul.
Un zambet amuzat imi inflori pe fata, departandu-i mai tare picioarele ce tremurau necontenit. Mi-am strecurat destul de lipsit de delicatete doua degete in interiorul ei, simtind umezeala pe mana, mushii tresarindu-i la fiecare miscare.
Era oarecum amuzant... Imi amintea de o marioneta, care reactiona exact cum ii era dictat... Totusi, faptul ca nu eu eram papusarul imi provoca un stres neplacut, aproape innebunitor.
M-am uitat in jos la propriul corp complet acoperit, privindu-mi mebrul erectat prin materialul subtire al pantalonilor. Ar fi fost atat de banal sa terminam atat de repede...
Totul se termina prea repede, niciodata nu e timp sa savurezi sau macar sa intelegi ce se intampla in jurul tau.
Un oftat lung mi-a scapat de pe buze, in mod ironic. Teama fetei era intr-o potrivire ironica cu melancolia mea plictisita, aproape indiferenta. I-am gustat inca o data buzele umede, ea insa si le stranse intr-un gest reflex de aparare... O ultima incercare de a se apara.
Am ras infundat. Cat de naiva putea sa fie... Cat de slaba!
I-am desfcaut maxilarul sarutand-o aproape devorator, adancindu-mi limba in gura ei uscata de teama, amuzat de tremurul limbii ei, in timp ce se straduia sa stea nemiscata.
Cand i-am vazut teama in privire, am pufnit dispretuitor. Oare nu putea sa renunte la acea teama gretoasa?
Mi-am defscaut incet pantalonii, asezandu-mi picioarele peste ale ei, retragandu-mi degetele pline de lighid lipicios. Cu un oarecare regret, un sentiment de dor fata de ceea ce inca nu disparuse, am patruns-o apasat, dezlegandu-i gura cat sa ii aud strigatul prelung...
Cand am simtit acea usurare in mebru, semn ca totul se terminase, i-am deslegat mainile, uitandu-ma la bratara ei. Era cea pe care i-o daruisem nu cu mult timp in urma... Inca o mai purta. Cat de ironica poate fi viata!
Am privit-o cum se lasa pe podea, tremurand, cu bazinul saltandu-i cintrolabil, nereusind sa imi dau seama care din noi avea acum mai mult diispret si repulsie pentru celalalt.



oo da.. nu e prea ok insa ma rog...
Back to top Go down
French Artist
Admin
French Artist


Female
Number of posts : 352
Age : 30
Registration date : 2009-01-20

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 25, 2009 10:39 am

Ok, acum urmeaza parerea mea de "expert"
Pot spune doar ca ai descris aproape perfect un viol.
Back to top Go down
https://lifemart.forumotion.com
Angelscolor
NewBorn Artist
NewBorn  Artist
Angelscolor


Number of posts : 29
Location : I am here, in my mind
Humor : hip, state of vegetation, nimci interesting so shut up
Registration date : 2009-01-23

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 25, 2009 10:48 am

Dragut, nu e deloc rau, e o lucrare semicomplexa:)) inca nu imi induce toata trairea, imi da doar idea unei indiferente ce priveste frica nimi cmai mult, insa succes
Back to top Go down
Tyler
Beginner Artist
Beginner Artist
Tyler


Male
Number of posts : 153
Age : 30
Registration date : 2009-01-21

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 31, 2009 1:16 am

wel, tnx amandurora de comentarii ^^
ewh.. data viitoare o sa incerc sa intru mai bine in pielea personajului... .__. ...
Back to top Go down
French Artist
Admin
French Artist


Female
Number of posts : 352
Age : 30
Registration date : 2009-01-20

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 31, 2009 2:55 am

Sys....nimeni nu a spus sa violezi oameni doar ca sa fii in pielea personajului...
[ la cat de bine semeni cu bro-ul tau...nu m-ar mira daca te-ai gandi la asta:))]
Back to top Go down
https://lifemart.forumotion.com
Teh Role Model
Beginner Artist
Beginner Artist
Teh Role Model


Male
Number of posts : 76
Age : 34
Registration date : 2009-02-22

Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 10:43 am

Mi-au placut mult mai mult povestioarele, stii sa descrii foarte bine detaliile. Poeziile par, intr-adevar, incropite in graba si puteai sa lucrezi ceva mai atent la ele, dar nici ele nu sunt rele. Povestioarele, pe de alta parte, sunt foarte bune. Bravo!
Back to top Go down
Sponsored content





Aberatile unui copil nebun - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Aberatile unui copil nebun   Aberatile unui copil nebun - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Aberatile unui copil nebun
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Art's touch :: Writer's line :: Fan fiction-
Jump to: